Землевпорядні та геодезичні роботи у Львові і області
Офіс: м. Львів, вул. Городоцька 172,
215 каб.
район Мотозаводу
(в будівлі пенсійного фонду)
Email: info@geo.lviv.ua
- 063 36 828 33
- 098 92 345 77
- 099 12 111 45
Звернувшись до наших фахівців, Ви можете:
- безкоштовно отримати професійну консультацію з питань відведення земельної ділянки;
- замовити розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
Документи, необхідні для початку робіт по відведенню земельної ділянки:
- Копія паспорта та ідентифікаційного коду (для фізичних осіб);
- Копія свідоцтва про реєстрацію, копія статуту, копія свідоцтва платника податку, копія довідки ЄДРПОУ (для юридичних осіб);
- Рішення або розпорядження «про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність»;
Проект відведення земельної ділянки - це проект, який розробляють фізичні або юридичні особи, які мають ліцензію на проведення робіт із землеустрою. Він включає в себе графічні і текстові матеріали, положення, зазначені в завданні на розробку проекту та інші необхідні дані.
Земельні ділянки державної або комунальної власності надаються в користування на підставі рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.
Проекти відведення розробляються на нові земельні ділянки. Якщо Ви довгий час користувалися певною земельною ділянкою, але не приватизували її, то в такому випадку все одно потрібно робити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Процес відведення земельної ділянки:
1. Процес відведення земельної ділянки починається з подачі заяви або клопотання до сільської (селищної або міської) ради, у випадку, якщо ділянка знаходиться в межах населеного пункту або в райдержадміністрацію та управління Держземагентства, у разі, коли земля знаходиться за межами населеного пункту і якщо вона відводиться для сільськогосподарських або рекреаційних потреб. До заяви (клопотання) «про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (постійне користування, оренду,)» обов'язково додаються ідентифікаційний код, копія паспорта заявника та викопіювання з генерального плану.
2. Після отримання дозволу на розробку проекту відведення, необхідно укласти договір на виконання землевпорядних робіт із землевпорядною організацією, в штаті якої працюють сертифіковані інженери-землевпорядники і яка має необхідне технічне обладнання (наприклад, ДП " Укрспецзем).
Коли проект землеустрою вже розроблено і внесено відомості в Національну кадастрову систему - буде визначений кадастровий номер земельної ділянки.
3. Наступний етап - погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в таких інстанціях:
В територіальному управлінні Держземагентства, якщо на ділянці не планується будівництво та проект відведення розробляється для ведення особистого селянського господарства;
В територіальному управлінні Держземагентства та, додатково, погодити проект у районному відділі містобудування та архітектури, якщо на ділянці планується будівництво житлових будинків чи інших споруд;
У територіальному органі Держземагентства та, додатково, погодити проект відведення в природоохоронному органі, якщо земля межує з об'єктами природно-заповідного фонду або знаходиться на їх території;
У територіальному органі Держземагентства та, додатково, погодити проект в органах охорони культурної спадщини, якщо ділянка знаходиться на території об'єктів історико-культурного значення або межує з ними;
4. Коли отримані всі погодження, проект відведення потрібно затвердити в органах, які надавали дозвіл на його узгодження.
5. Коли Ви отримали рішення (розпорядження або наказу) «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу її у власність» потрібно подати проект відведення, квитанцію про оплату державної реєстрації та заяву Державному кадастровому реєстратору для Державної реєстрації земельної ділянки. Державна реєстрація проводиться в двотижневий термін. Результатом державної реєстрації є отримання Витягу з Державного земельного кадастру». Витяг містить інформацію про Кадастровий номер земельної ділянки, його адреса, розміри та інформацію щодо власника земельної ділянки.
6. Наступний крок - це подання до Державної реєстраційної служби у вашому районі пакету документів (Витяги з Державного земельного кадастру, оригіналу рішення «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу її у власність», заяви на проведення держ. Реєстрації прав, квитанції про оплату послуг за проведення державної реєстрації, сплати держмита, копій паспорта та ідентифікаційного коду), та у двотижневий термін реєстраційна служба повинна видати Вам Свідоцтво про державну реєстрацію прав на земельну ділянку» (аналог Державного акта на земельну ділянку).